הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
הצעה
 
 

עבודות חשמל שתבצעו לבד – או באופן מקצועי

אנחנו מוקפים בחשמל מכל כיוון. האור בחדר, המחשב באמצעותו אתם קוראים שורות אלו, המזגן שמנעים את זמנכם גם כשהטמפרטורה בחוץ מזנקת, והמקרר ששומר על מוצרי החלב והירקות שלכם. 

עבודות חשמל שתבצעו לבד או באופן מקצועי (צילום: אלי פרידמן)
דוס צמרת

 

אנחנו מוקפים בחשמל מכל כיוון. האור בחדר, המחשב באמצעותו אתם קוראים שורות אלו, המזגן שמנעים את זמנכם גם כשהטמפרטורה בחוץ מזנקת, והמקרר ששומר על מוצרי החלב והירקות שלכם. כולם זקוקים לחשמל כדי לתפקד. עם זאת, מדי פעם אנחנו נתקלים בתקלה כזו או אחרת ומיד עולה הדילמה המתבקשת: האם לטפל בבעיה לבד או להזמין חשמלאי? התשובה תלויה בבעיה עצמה, כמובן, והנה כמה סיטואציות שאתם אולי מכירים.

 להחליף נורה או את מיקום השקע

לפני שנבחן את התקלות האפשריות נתחיל דווקא ממצבים קצת יותר פשוטים והרבה פחות מטרידים. אחת הפעולות הבסיסיות והפשוטות ביותר היא החלפת נורה, וזה גם אחת הפעולות שתוכלו לבצע בעצמכם, ללא כל צורך בבעל מקצוע. אם אתם ממש רוצים להזמין חשמלאי לטובת המשימה הזו תוכלו כמובן לעשות זאת, אבל אם מדובר בנורה פשוטה בלבד, ייתכן שתוכלו לחסוך כמה שקלים ולעשות את זה ללא כל סיוע מקצועי. מנגד, אם החלטתם לבצע שינוי דרסטי בסלון ולהעביר את הטלוויזיה מצד אחד של החדר לצד השני, אתם כנראה זקוקים בכל זאת לבעל מקצוע. זה הזמן לחפש חשמלאי בירושלים או בתל אביב (תלוי איפה אתם נמצאים), זה שיודע לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר ולהתקין נקודות חשמל נוספות בהתאם לצורך שלכם.

 ריח שרוף מכיוון הארון

ארון החשמל שלכם מריח מוזר, והריח הזה ממש לא חיובי. כשאתם מריחים ניחוח שרוף מכיוון הארון או משקע מסוים בבית, אתם עשויים לקבל סימנים לכך שמשהו במערכת החשמל שלכם לא תקין. בעיה מהסוג הזה רצוי שתשאירו בידי המקצוענים, וממש לא כדאי שתנסו להתמודד איתה לבד. למעשה, הריח השרוף עשוי לאותת על בעיה חמורה, כזו שהטיפול בה מחייב מהירות ומקצועיות כדי למנוע נזקים כבדים. חשמלאי מקצועי ומנוסה יוכל לאתר את מקור התקלה ולטפל בה ביעילות, מה שיבטיח לכם ראש שקט הרבה יותר.

 בדיקות שגרתיות

מפעם לפעם מומלץ לבדוק את מערכת החשמל כדי לוודא שהכל תקין, שכל מתג עובד כמו שצריך ואין חוטים רופפים שדורשים טיפול. בדיקת לוח החשמל היא צעד משמעותי מאוד, בוודאי לקראת החורף. כשהטמפרטורות מתחילות לרדת אנחנו זקוקים לחשמל יותר מאי פעם, בין אם כדי לחמם את מי הרחצה ובין אם כדי להפעיל את מערכת ההסקה. חשמלאי מקצועי יוכל לבצע את הבדיקה הנדרשת כדי להבטיח שהכל עובד כמו שצריך, ושאת החורף הזה תעברו בלי תקלות מיותרות, בלי הפסקות חשמל ובלי הפרעות.